Szukaj na tym blogu

wtorek, 8 kwietnia 2014

Liebster Blog Award i Stosik #1

Na recenzję „Daru Wilka” musicie jeszcze poczekać ale chciałam się chociaż podzielić dwoma wiadomościami. Po pierwsze serdecznie dziękuję Wiktorii M. z http://ksiazkikatniss.blogspot.com za nominację do Liebster Blog Award.

W ramach przypomnienia:

Nominacja do Liebster Award jest otrzymywana od innego blogera w ramach uznania za “dobrze wykonaną robotę”. Jest przyznawana dla blogów o mniejszej liczbie obserwatorów więc daje możliwość ich rozpowszechnienia. Po odebraniu nagrody należy odpowiedzieć na 11 pytań otrzymanych od osoby, która Cię nominowała. Następnie Ty nominujesz 11 osób (informujesz ich o tym) oraz zadajesz im 11 pytań. Nie wolno nominować bloga, który Cię nominował.
Nie mam niestety czasu na szukanie blogów, które już nie byłyby nominowane, jak i pomysłu na własne pytania. Jak w przyszłości coś mi zaświta puszczę to w ruch a na razie podzielę się chociaż odpowiedziami.1. Jaką najlepszą książkę przeczytałaś w marcu?


To trudne :P Mam takich trzy i każdą lubię za coś innego. „Szamankę od umarlaków” za humor, „Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet” – głęboka akcja, specyficzny klimat; „Kosogłos” - za dążenie do prawdy.

2. Jakim kolorem scharakteryzowałabyś się?

Czarny/m.

3. Twoja ulubiona para książkowa to?

Rose i Dymitr (Akademia Wampirów).

4. Do jakiej bohaterki literackiej porównałabyś się i dlaczego?

Byłoby wiele takich bohaterek z różnymi cechami, ale Sydney Sage (Kroniki Krwi), mamy manię kontroli.

5. Wyobraź sobie, że jako jedyna wiesz o nadchodzącej apokalipsie i nie możesz o tym nikomu powiedzieć. Co robisz?

Robię wszystko to co bym chciała, ale jakoś dotąd tego nie zrobiłam.

6. Masz możliwość przeprowadzenia wywiadu ze swoim ulubionym autorem/ autorką. O co go/ją zapytasz?

Trudi Canavan dlaczego zabiłaś mi Akkarina? ;)

7. Sprzątasz na starym strychu i ukłułaś się w starą szpilkę. Przenosisz się w czasie. Okazuje się, że znalazłaś się w świecie Tessy, Willa i Jema z "Diabelskich maszyn". Jak się zachowujesz? Zostajesz aby pomóc im w walce, czy jak najszybciej wracasz do naszych czasów?

Zostaję i walczę... w obronie biblioteki Instytutu.

8. Spotykasz starą czarodziejkę. Proponuje ci pozyskanie jednej umiejętności jakiegoś bohatera/ bohaterki z dowolnej książki. Jaką umiejętność wybierasz i od kogo ona pochodzi?


Móc podróżować w czasie jak Gwendolyn Shepherd z Trylogii Czasu.

9. Tak jak Percy Jackson odkrywasz, że jesteś półbogiem. Jak myślisz kto mógłby być twoim boskim rodzicem?

Hades.

10. W twoim mieście ktoś zostaje zamordowany. Jesteś jedynym świadkiem morderstwa, a przestępca grozi ci śmiercią jeśli go wydasz. Jak postępujesz- zgadzasz się i twierdzisz, że nic nie wiesz, czy idziesz na policję i giniesz z jego rąk?

Nie jest powiedziane, że po pójściu na policję muszę zginąć, różne rzeczy dzieją się w więzieniach.
11. Na jeden dzień możesz zamienić się w kogokolwiek chcesz. Kogo wybierasz i co robisz będąc w jego/ jej ciele? (Może to być człowiek lub postać fikcyjna)


Arwen Undomiel i spokojnie czytam teksty po elficku. :)

Do części pytań podeszłam z przysłowiowym „jajem”. Kto mnie zna ten wie ;)


***

Drugą sprawą, która raczej na blogu się nie pojawia to stosiki. Czytam przeważnie w formie elektronicznej, dlatego przeważnie nie ma czemu zrobić tych zdjęć. W tym przypadku chciałam podzielić się jednak moimi świeżymi nabytkami z Biedronki. A co : ) . Promocji za 9,99 (przynajmniej u mnie była) nie mogłam się oprzeć.


Zwróciłam uwagę na dwie rzeczy: tytuł i okładkę. Czytałam kiedyś "Noc na bagnach Luizjany" Nory Roberts, więc ten wybór był jakoś celowy, mam dobre wspomnienia dotyczące tej lektury. W przypadku dwóch kolejnych ich autorzy zupełnie nic mi nie mówią. Notek na książkach nie sprawdzałam. Nie mam pojęcia co znajdę w środku. Jednak "Czarne Wzgórza", "Arabska Pieśń" i "Kod Estery" brzmią jak dla mnie wystarczająco ciekawie. Znacie jakąś z tych pozycji?Czytaliście? Polecacie?

5 komentarzy:

 1. Jeszcze raz dziękuję za odpowiedzi :) Stosik wydaje się być naprawdę ciekawy, jednak trochę nie w moim stylu niestety. Miłej lektury :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja również nie wiem czy jest w moim stylu, ale czasem przyda się odmiana :)

   Usuń
 2. Zaciekawiły mnie "Czarne wzgórza". Czekam na recenzję! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To była pierwsza książka na którą zwróciłam uwagę, bo jedna z największych objętościowo i w twardej okładce.

   Usuń
 3. Nie czytałam żadnej, ale wszystkie mam na półce chcę przeczytać ;)

  OdpowiedzUsuń

Będzie mi niezmiernie miło za każdy komentarz. Jednakże namolnego spamu nikt nie lubi, podobnie zresztą jak "hejtingu". Jeśli chcesz kogoś poobrażać to radzę użycie tego fajnego krzyżyka w prawym górnym rogu. Komentarze tylko spamujące lub obraźliwe będą usuwane.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...