Szukaj na tym blogu

wtorek, 21 lutego 2017

Cecilia Randall – „Hyperversum 2. Sokół i lew”

randall-sokol-i-lew2

Opis:

Hyperversum, #2

OSTRZEGALI CIĘ PRZED SPĘDZANIEM CAŁEGO WOLNEGO CZASU W WIRTUALNYM ŚWIECIE GIER KOMPUTEROWYCH? MIELI RACJĘ… Wyobraź sobie komputerową grę RPG, która pozwala nie tylko śledzić losy bohaterów, ale wejść w ich skórę, która zaciera granice pomiędzy rzeczywistością a światem wirtualnym.
Taka gra nazywa się HYPERVERSUM.
Kontynuacja bestsellerowej powieści Cecilii Randall – Hyperversum. Po ogromnym sukcesie wydawniczym pierwszej części autorka przedstawia dalsze losy Iana i Daniela. W dwa lata po pierwszej podróży oraz po wielu nieudanych próbach, Hyperversum znów zabiera obu bohaterów do XIII-wiecznej Francji. Usiłując powrócić do ukochanej Isabeau i zobaczyć swoje pierworodne dziecko, Ian trafia w sam środek buntu angielskich baronów przeciwko Janowi bez Ziemi. Daniel stara się wrócić do swoich czasów, ale wbrew woli zostaje uwięziony w 1215 roku, w szponach zaprzysięgłego wroga Iana, Geoffreya Martewalla, barona Dunchester.
HYPERVERSUM. Daj się wciągnąć.

Moja ocena: Oby więcej takich (*****)

Minął już jakiś czas, odkąd zetknęłam się ze światem Hyperversum. Odpoczęłam i nabrałam ochoty na kolejną część, dalszą przygodę w świecie, który jest bramą do naszej przeszłości. Gra komputerowa stała się bowiem wehikułem czasu. I tym razem nasi bohaterowie chcą skorzystać z niego świadomie.
Wojna może wiele zmienić w człowieku, jednak nie wszystkie zmiany można usprawiedliwić.
Wszystko co zachwyciło mnie w poprzedniej części, znalazłam również w „Sokole i lwie”. Charyzmatycznych bohaterów, niesamowicie realnie oddane bitwy, niespodziewane zwroty akcji, a przede wszystkim niecodzienną fabułę. Z jednej strony na naszych oczach toczy się historia, z drugiej pamiętamy, że rozgrywające się wydarzenia zostały zapoczątkowane przez grę. Działanie Hyperversum w dalszym ciągu pozostaje tajemnicą. Zaś świat realny i wirtualny płynnie przeplata się ze sobą.
Prawdziwych bohaterów i podłych tchórzy znajdziesz w każdym państwie.
Seria Randall pokazuje jak może toczyć się nasze życie w świecie pełnym technologii. Gdy przestajemy powoli odróżniać to co prawdziwe, namacalne, a to, co istnieje tylko w cyberprzestrzeni. Swoją drogą to dość niepokojąca wizja, ale bardzo prawdopodobna. Chyba najlepiej obrazuje to krążący po sieci mem, w którym przedstawia się reakcję współczesnego gracza na zmianę pór roku - na lato otwiera okno.
Polecam! I żałuję, że kolejne części z serii nie zostały przetłumaczone.

3 komentarze:

Będzie mi niezmiernie miło za każdy komentarz. Jednakże namolnego spamu nikt nie lubi, podobnie zresztą jak "hejtingu". Jeśli chcesz kogoś poobrażać to radzę użycie tego fajnego krzyżyka w prawym górnym rogu. Komentarze tylko spamujące lub obraźliwe będą usuwane.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...