Szukaj na tym blogu

wtorek, 22 października 2013

Anne Bishop – „Niewidzialny Pierścień”


Seria: Czarne Kamienie T: 6

Moja ocena: 5/10

W mojej ocenia książka przeciętna, czegoś mi w niej brakowało. Nie potrafiła mnie wciągnąć tak jak poprzednie tomy tego cyklu. Dopiero pod koniec rzeczywiście się trochę zmieniło. Dla mnie nie miała takiej siły przyciągania… tego elementu który sprawia, że człowiek nie tylko czyta ile może, ale bardzo szybko wraca po oderwaniu od lektury. Co prawda jest to kolejna z powieści uzupełniających, poznanej wcześniej głównej historii, gdzie tym razem cofamy się w przeszłość, więc jest to w mojej ocenie tylko dodatek, który można pominąć.

Jak zwykle jednak szukam elementów pozytywnych w historii. To co ona kryje. I tutaj mamy bardzo ciekawe rozważania na temat honoru. Czym jest honor i kiedy daną osobę możemy uznać za kogoś honorowego. Kiedy mamy przedstawionych w opozycji: nie honorowych przedstawicieli władzy i honorowych zbiegów i zbójników. Trochę przywodzi to na myśl „Robin Hooda”. Kolejnym motywem jest tu symboliczne pokazanie jak ważne jest by walczyć o własne szczęście i nigdy się poddawać. To są dobre przesłania…
Cytaty:
„Jego ojciec powiedział kiedyś, że szachy to gra serca, nie tylko rozumu, że są jak trening, ponieważ odsłaniają twoje własne słabości. Dlatego nigdy nie należy grać w nie z wrogiem.”
Można znaleźć na: http://www.initium.pl/oferta/szczegoly/niewidzialny-pierscien

3 komentarze:

 1. Właśnie się upewniłam w tym, co już dawno wiedziałam, czyli, że książki tej na pewno nie przeczytam.

  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystko zależy od człowieka ;) Mi się mogło nie podobać, ale Tobie nie wiadomo. No chyba że z gruntu nie lubisz takich serii.

   Również pozdrawiam :)

   Usuń
 2. Planują całą serię, więc jednak nie odpuszczę :)

  OdpowiedzUsuń

Będzie mi niezmiernie miło za każdy komentarz. Jednakże namolnego spamu nikt nie lubi, podobnie zresztą jak "hejtingu". Jeśli chcesz kogoś poobrażać to radzę użycie tego fajnego krzyżyka w prawym górnym rogu. Komentarze tylko spamujące lub obraźliwe będą usuwane.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...