Szukaj na tym blogu

niedziela, 27 października 2013

Graham Masterton - "Diabelski Kandydat"/"Kandydat z piekła

 
Moja ocena: 6/10

Jest to bardzo mocna i dosadna książka, poruszająca temat przemiany człowieka, umiarkowanego, przyjaznego, o ustalonym z góry celu w "bestię" dążącą do tego celu po trupach. Przy czym stwierdzenie dążenia "po trupach" jest tu użyte nie przypadkowo. Akcja łączy w sobie elementy fantastyczne i rzeczywiste. Jest to ubrana w czasem wulgarny język, opowieść walki dobra ze złem. Jak w wielu tego typach opowieści to dobro zwycięża, jednakże jest to okupione dużymi stratami. Jest tu wiele erotyki, brutalnych opisów, dlatego książka nadaje się tylko dla dorosłych czytelników. Mamy tu wiele odmian różnego typu zjawisk. Prób poznania ludzkiej psychiki... tego co to strach, co to ból, co to wstyd itp. i do czego potrafią one doprowadzić. Jak bardzo człowiek wyjaśnia swoje złe postępowanie dobrymi motywami, by zmniejszyć swoją winę.

Książka jest podzielona na dwie części. Pierwsza nosi tytuł Walka, druga zaś to Upadek. Już po samych tytułach możemy domyślić się niezbyt pozytywnych obrotów spraw. Bohaterowie są przez autora doświadczani różnymi trudnościami, lecz część z nich się nie poddaje - z jednej strony jest to pozytywne dążenie poprzez ciężką pracę, z drugiej strony droga intryg i kłamstw. 

Cytat:

"Prawda wypowiedziana w złej intencji jest gorsza od każdego kłamstwa, jakie zdołasz wymyślić."


1 komentarz:

  1. Jestem ciekawa całkiem niedawno rozpoczęłam przygodę z tym autorem, więc dopiero liznęłam jego twórczość

    OdpowiedzUsuń

Będzie mi niezmiernie miło za każdy komentarz. Jednakże namolnego spamu nikt nie lubi, podobnie zresztą jak "hejtingu". Jeśli chcesz kogoś poobrażać to radzę użycie tego fajnego krzyżyka w prawym górnym rogu. Komentarze tylko spamujące lub obraźliwe będą usuwane.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...