Szukaj na tym blogu

niedziela, 26 stycznia 2014

Suzanne Collins - "Igrzyska Śmierci"


S: Igrzyska Śmierci, T:1

W świecie gdzie technologia mogłaby zapewnić lepsze życie ludzi, skazani są oni na ubóstwo czy wręcz głodowanie. O tym jak nieliczna grupa może zgotować los ogółowi…

Opis:

Czy zdołałbyś przetrwać w dziczy, zdany na własne siły, gdyby wszyscy dookoła próbowali wykończyć cię za wszelką cenę?
 
Na ruinach dawnej Ameryki Północnej rozciąga się państwo Panem, z imponującym Kapitolem otoczonym przez dwanaście dystryktów. Okrutne władze stolicy zmuszają podległe sobie rejony do składania upiornej daniny. Raz w roku każdy dystrykt musi dostarczyć chłopca i dziewczynę między dwunastym a osiemnastym rokiem życia, by wzięli udział w Głodowych Igrzyskach, turnieju na śmierć i życie, transmitowanym na żywo przez telewizję. 

Bohaterką, a jednocześnie narratorką książki jest szesnastoletnia Katniss Everdeen, która mieszka z matką i młodszą siostrą w jednym z najbiedniejszych dystryktów nowego państwa. Katniss po śmierci ojca jest głową rodziny - musi troszczyć się, by zapewnić byt młodszej siostrze i chorej matce, a to prawdziwa walka o przetrwanie...
 

Moja ocena: 10/10

Widziałam jak wielu czytelnikom ta książka przypadła do gustu i jak potem królował film. Teraz kiedy w kinach pojawił się kolejny, postanowiłam zajrzeć do książki i zobaczyć czy rzeczywiście jest taka fantastyczna, na jaką została wykreowana. Filmów nie widziałam by nie psuć sobie odbioru.

Książka zaskoczyła mnie bardzo pozytywnie. Myślę, że wiąże się to z faktem, że każdy element „nowości” który reprezentuje dana seria jest ich najlepszym ogniwem. Nie ma się poczucia, że w większości lub jakiejś części jest to po prostu zwykły, odgrzewany kotlet. 

Tak wysoką ocenę daję tylko w przypadku kiedy książka całkowicie mnie wciągnie i czyta się ją błyskawicznie. To znak, że jest tak interesującą, że przez wiele godzin nie można się od niej oderwać. Do tego jest napisana bardzo przystępnie, a podjęty temat doskonale ukazany.

Jeśli ktoś lubi science-fiction to jest to bardzo dobra pozycja, chociaż fani super gadżetów i wymyślnych systemów, takich opisów za wiele nie dostaną. Więcej takich rzeczy widać za to w filmie.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Będzie mi niezmiernie miło za każdy komentarz. Jednakże namolnego spamu nikt nie lubi, podobnie zresztą jak "hejtingu". Jeśli chcesz kogoś poobrażać to radzę użycie tego fajnego krzyżyka w prawym górnym rogu. Komentarze tylko spamujące lub obraźliwe będą usuwane.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...